Tanie loty Paryż

Lot Paryż Lot + hotel Paryż

Miasto, które uważane jest jest za najpiękniejszą stolicę Europy i jedno z najczęściej odwiedzanych. Niektórym kojarzy się z tłumami turystów i oklepanymi zabytkami. Nic bardziej mylnego. To fantastyczne miasto. Szerokie arterie, wysokie budynki i genialne panoramy z wielu punktów miasta: katedry Notre Dame, Łuku Trumfalnego czy Wieży Eiffla.

Warto wyróżnić przede wszystkim trzy elementy. Pierwszy to Łuk Triumfalny. Niesamowita budowla, świtnie wygląda z daleka i niesamowity widok mamy wchodząc na jej szczyt. Drugi to Wieża Eiffla. Z daleka wyglądała tak jak na zdjęciach - nic nowego. Ale kiedy podjechać bezpośrednio pod nią – włosy stają dęba. Jakież to jest ogromne! I to miał być tylko eksponat na wystawę! Niesamowita konstrukcja, na prawdę zapiera dech w piersiach.

Trzeci element to fakt, że najbardziej popularne miasto świata można zwiedzać poruszając się na rowerze za 1,7 E dziennie. Wystarczy zarejestrować się na stronie velib.paris.fr do systemu, podać numer karty kredytowej lub debetowej (jeśli nie odstawisz roweru do stacji to zostanie pobrany depozyt w wysokości 150 euro) i można jeździć po cały mieście. Jedynym warunkiem jest, żeby po wypożyczeniu roweru odstawić go do jakiekolwiek stacji przed upływem 30 min. Po odstawieniu wystarczy odczekać dwie minuty i możemy brać kolejny rower na kolejne 30 min. Stacje z rowerami są wszędzie, praktycznie co 200 m. Super wygodne i super przyjemne bo rowery są w bardzo dobrym stanie technicznym, a ścieżek dla rowerzystów jest pod dostatkiem.

Nie trzeba reklamować paryskich muzeów i galerii. Jest ich setki i warto kiedyś przyjechać do Paryża tak, aby mieć czas zwiedzić przynajmniej część z nich. Na pierwszy ogień oczywiście Luwr. Warto wybrać się tam na cały dzień i zatracić się w tym muzeum, bez pośpiechu oglądając dzieła mistrzów i zabytki najstarszych cywilizacji.

Miłośnicy militariów nie mogą ominąć Pałacu Inwalidów – jednej z najlepszych ekspozycji wojska i broni na świecie.

Tak naprawdę Paryż oferuje dla każdego coś co może go zauroczyć. Wystarczy spojrzeć na mapę i wybrać jakikolwiek wyróżniony punkt. Nic tylko rezerwować lot i hotel i ruszać! Nadszedł ostatni dzień naszego wyjazdu. Po odwiedzeniu trzech, z naszego punktu widzenia, bardzo różniących się od siebie miast przyszedł czas na pakowanie manatek i powrót do Polski. Żal było opuszczać Paryż. Zdołaliśmy się ledwo zachłysnąć tym miastem, a chcielibyśmy poznać je od podszewki. Wydawało się, że popularne atrakcje turystyczne nie porwą nas, okazało się zupełnie na odwrót. A przecież Paryż to nie tylko Lurw, Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame czy Pałac Inwalidów. To miasto skrywające mnóstwo intrygujących historii, które trzeba odkryć samemu, kilometry korytarzy przeróżnych muzealnych ekspozycji, metropolia zachwycająca samym blaskiem nocnych świateł, mieszanka kultur i społeczności, ale takżę duma i chluba Francji. Po odwiedzeniu sztandarowych atrakcji przychodzi czas na odkrywanie Paryża mniej znanego i nie oznacza to wcale mniej zapowiadających w pamięć wrażeń. Nie możemy się doczekać kiedy będziemy mieli możliwość wgłębiać się w to miasto mniej intensywnie, dużo luźniej, z poświęceniem większej uwagi szczegółom. Ciężko nawet określić ile czasu chcielibyśmy tu spędzić. 4 dni, tydzień, dwa tygodnie? Z pewnością każdy kolejny dzień przynosiłby jakieś ekscytujące wrażenia. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, aby atrakcje Paryża mogły się „wyczerpać”.

Każdemu polecam zorganizować sobie wyjazd w trakcie którego przyjdzie gwałtownie i diametralnie zmieniać miejsce pobytu. Nasza wycieczka przez Amsterdam, Dublin i Paryż nie wydaje się zbyt różnorodna. To przecież dobrze znane każdemu miasta, stolice swoich państw. Długość pobytu jednak robi swoje. Przebywając po dwa dni w każdym z nich łatwiej było wyłapać istniejące między nimi różnice. Patrząc na to z innej strony, człowiek nie zdaży jeszcze dobrze przywyknąć do otaczającej go rzeczywistości, a już za moment przychodzi czas na kolejny lot, kolejne miejsce i zderzenie z czymś nowym, na pierwszy rzut oka wyglądającym tak samo jak poprzednie miasto, ale jednak trącącym swoją wyjątkową osobliwością. Taki wyjazd kreuje dodatowe emocje, warto choć raz dać się ponieść i zaplanować sobie, krótką, intensywną pełną pozytywnych wrażeń i zwrotów akcji podróż. Możliwości jest wiele, wystarczy uruchomić swoją fantazję.

Temperatury tygodniowe, Paryż