TAP Air Portugal

TAP Air Portugal

 

TAP Air Portugal to narodowy portugalski przewoźnik lotniczy. Linia powstała 14 marca 1945 roku. Od 1948 roku jest członkiem IATA a od 2005 roku największego sojuszu lotniczego Star Alliance.Główny hub linii znajduje się w Lizbonie. Aby zarezerwować tani przelot z Tap Portugal skorzystaj z naszej szybkiej wyszukiwarki a także zobacz aktualne oferty tanich lotów, hoteli i pakietów podróży do wybranego miejsca na całym świecie.

TAP oferuje połączenia na 58 kierunkach do 27 krajów w Europie, Afryce i obu Amerykach. Na terenie Europy wyloty z Lizbony odbywają się do Madrytu, Barcelony, Bilbao, Pampeluny, La Corunii, Sewilli, Malagi, Paryża, Lyonu, Marsylii, Nicei, Tuluzy, Rzymu, Wenecji, Bolonii, Genewy, Zurichu, Monachium, Frankfurtu, Hamburga, Amsterdamu, Brukseli, Luksemburga, Londynu, Oslo, Sztokholmu, Kopenhagi, Pragi, Budapesztu i Zagrzebia.

Flota linii składa sie z następujących maszyn: 3 Airbusy A321, 15 Airbusów A320, 17 Airbusów A319, 4 Airbusy A340 oraz 12 Airbusów A330. Dzięki członkostwu w sojuszu Star Alliance, pasażerowie mają dostęp do większej siatki połączeń a także możliwość zbierania mil w programie Miles&More.